מאמרים

להיות אדריכלים- לימודים בארץ ובחו"ל - חלק שני

הלימודים הכוללים לימודים תיאורטיים ומעשיים הינם לימודים בין תחומיים ומקנים כלים מגוונים וידע בתחומי ההנדסה, פיזיקה, עיצוב ואומנות מתוך מטרה שהאדריכל יוכל ליישם את חלקו בפרויקט תוך התחשבות בצרכי מתכנני מיזוג, חשמל, אקוסטיקה, מים ועוד לפני הלימודים עושים אבחון פסיכודידקטי. במסגרתם גם נכללים פרויקטים מעשיים בהם בונים התלמידים דגמי מבנים פרי תכנונם, לרבות סיורים באתרים ארכיטקטוניים לצורכי העשרה.  

תנאי הקבלה ללימודים

ככל הלימודים, גם בלימודי אדריכלות ישנם תנאי קבלה שונים בהתאם למוסד הלימודים. לכל הפחות יש לקחת בחשבון כי ההתייחסות הינה לנתוני שקלול ממוצע ציוני הבגרויות ו/או בחינות המחליפות את אלו (כמו ציוני מכינה למשל) ופסיכומטרי. בנוסף לאלו, על המועמדים לעמוד בבחינת מיון פרקטית באדריכלות, שמטרתה לבחון את כושר הרישום המינימאלי של המועמד ויכולת ההסתכלות הבסיסית שלו, הצגת תיק עבודות והופעה בפני ועדה כחלק מראיון אישי.

אדריכלות בשוק התעסוקה

בסיום לימודי אדריכלות נדרשים להירשם אצל רשם המהנדסים והאדריכלים הממשלתי בכדי לקבל מעמד רשמי של "אדריכל רשום", מעמד המאפשר תכנון מוגבל של מבנים. נדרשות לפחות שלוש שנות עבודה בפועל בתחום, המלצות ואישורים על מנת לשנות את המעמד הרשמי ל"אדריכל רישוי", מעמד המאפשר תכנון בתים ומוסדות בארץ.יש לקחת בחשבון כי בשלב הראשוני לאחר הלימודים, מדובר בשעות עבודה אינטנסיביות ומרובות ובצידן שכר לא גבוה.  

חזרה לחלק ראשון